no-img
فایل پیک

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس - فایل پیک


فایل پیک
اطلاعیه

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
بازدید: 596
24 دسامبر 2018

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس


در مقالات قبلی یکی از نقاط آسیب پذیر وردپرس آدرس مشخص و ثابت در ورود به ادمین را بررسی نمودیم. اینکه هکر ها با استفاده از این آدرس و حملات Brute Force می توانند تهدیدی برای سایت وردپرسی شما باشند. آدرس ورود ثابت برای سایت های وردپرسی می تواند یک آسیب و نقطه ضعف بزرگی محسوب گردد که رفع آن نیز با تغییر این آدرس به راحتی قابل رفع می باشد. شما با تغییر این آدرس به آدرس دیگر یک قدم به روش های نفوذ هکر اضافه می کنید تا کار برای هکر بسیار سختر باشد و با رعایت سایر موارد امنیتی میتوانید این ریسک را به حداقل برسانید.

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

برای تغییر پوشه ادمین راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید از طریق تغییر فولدر و انجام تنظیمات در فایل های کانفیگ این آدرس را تغییر دهید، ولی این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد و بطور کل دارای خطا و ایراداتی می باشد که قابل استفاده نمی باشد. بهترین راه برای این تغییر، استفاده از افزونه هایی می باشد که شما را در تغییر فولدر یاری کند. افزونه هایی که در مخزن وردپرس برای این منظور وجود دارد بسیار زیاد می باشد که در ادامه یکی از افزونه های محبوب و کاربردی که تست هم شده است به شما معرفی خواهد شد.

در این آموزش قصد داریم با استفاده از پلاگین محبوب HC Custom WP-Admin URL پوشه ادمین پیش فرض وردپرس را تغییر دهیم. برای این منظور لازم هست ابتدا بعد از ورود به ادمین وردپرس از طریق گزینه افزونه ها و سپس افزودن، این پلاگین را در کادر جستجوی افزونه ها وارد کنید. بعد از پیدا کردن آن را نصب و فعال کنید. عملکرد این پلاگین بدین صورت میباشد که شما قادر هستید از طریق تنظیمات ادمین پوشه پیش فرض ادمین وردپرس را تغییر دهید.

بعد از نصب و فعال کردن افزونه HC Custom WP-Admin URL شما می توانید از منو تنظیمات گزینه پیوندهای یکتا را انتخاب کنید. در این صفحه تنظیماتی اضافه شده است که میتوانید پوشه مدنظر جهت ادمین را تنظیم کنید. برای این منظور کافیست در کادر wp-admin slug یک نام انتخابی را وارد و سپس ذخیره کنید. در نظر داشته باشید که این آدرس را حتما به خاطر بسپارید. چرا که در ادامه کار بعد از تغییر فایل و فولدر پیش فرض ورود به وردپرس دیگر wp-admin و wp-login.php نخواهد بود.

بعد از تغییر آدرس ورود به وردپرس گزینه ذخیره را در این قسمت انتخاب و از وردپرس خود خارج شوید. تبریک! یک قدم به امنیت سایت خود نزدیکتر شدید. از این پس فقط با استفاده از آدرسی که در قسمت فوق تنظیم کردید قادر خواهید بود به بخش مدیریت وردپرس وارد شوید.

در صورتی که آدرس وارد شده در این قسمت را فراموش کرده باشید، بایستی این افزونه را از دسترس خارج کنید و بدون از دسترس خارج نمودن آن به هیچ عنوان امکان ورود به آدرس پیش فرض وجود نخواهد داشت. برای این منظور کافی است از پوشه wp-content/plugins فولدر HC Custom WP-Admin URL را به نام دیگری تغییر دهید تا پلاگین غیر فعال گردد. بعد از غیر فعال شدن این پلاگین مجدد با آدرس wp-admin میتوانید به بخش مدیریت وردپرس خود وارد شوید.موضوعات :
مقالات کاربردی

درباره نویسنده

فرشته ظریف

فرشته ظریف هستم متولد 1377 به از فیلم های تخیلی خوشم میاد و دلم می خواد در زمان پیشرفت بشر باز هم باشم همیشه می تونید به من ایمیل بزنید

فرشته ظریف 183 نوشته در فایل پیک دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.