no-img
فایل پیک

افزونه ARI Adminer مدیریت دیتابیس در پنل مدیریت وردپرس - فایل پیک


فایل پیک
اطلاعیه

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
افزونه ARI Adminer مدیریت دیتابیس در پنل مدیریت وردپرس
امتیاز 5.00 ( 3 رای )
zip
بازدید: 659
12 آوریل 2019

افزونه ARI Adminer مدیریت دیتابیس در پنل مدیریت وردپرس


همانطور که میدانید وردپرس با زبان برنامه نویسی php نوشته شده است که یک زبان سمت سرور است و از MySQL برای پایگاه داده استفاده می کند . و تمام اطلاعات سایت وردپرسی مان روی دیتابیس MySQL ذخیره می شود . راه حلی که بتوان در پنل مدیریت وردپرس خود به دیتابیس متصل و اطلاعات و جداول را بازبینی کنیم . با افزونه ARI Adminer این کار قابل انجام است .

آموزش افزونه ARI Adminer

پس از نصب و فعالسازی افزونه منو جدیدی به نام ARI Adminer در پیشخوان وردپرس خواهید دید بر روی آن کلیک کنید تا واردمدیریت دیتابیس در وردپرس شوید . در این صفحه شما میتوانید هم به دیتابیس متصل شده به وردپرس فعلی را مشاهده کنید و هم به یک دیتابیس دیگه متصل بشید

در این قسمت سه زیرمنو وجود دارد

ابتدا وارد بخش run adminer شوید که در این قسمت روی دکمه آبی رنگ کلیک کنید و دیتابیس وردپرس را ببینید . حال دیتابیس سایت وردپرسی خود را در پنچره مدال مشاهده میکنید و با کلیک بر روی دکمه run adminer in a new window جداول دیتابیس را در پنجره جدیدی مشاهده خواهید کرد .

بعد از کلیک بر روی گزینه نمایش جزئیات دیتابیس یک پنجره پاپ آپ برای شما به نمایش در میاید که میتوانید دیتابیس خودتون رو مشاهده کنید .

این دیتابیس برای وردپرس فعلی شما میباشد و میتوانید جزئیات دیتابیس و جدول های ایجاد شده را مشاهده و مدیریت کنید .

طبق تصویر زیر :

اتصال به دیتابیس دیگر در وردپرس فعلی

برای اینکه بتوانید به یک دیتابیس دیگری دسترسی داشته باشید در همین افزونه این قابلیت اضافه شده است که به راحتی میتوانید به دیتابیس های دیگه دسترسی کامل داشته باشید .

برای این کار کافیست در مرحله اول گزینه custom parameters را انتخاب کرده و در همان مرحله اطلاعات دیتابیس مورد نظر را وارد نمائید .

پس از اینکه اطلاعات دیتابیس دیگر را وارد کردید با کلیک بر روی گزینه Test Connection کلیک نمائید , و چنان چه اطلاعات صحیح باشد دیتابیس مورد نظر را تصویر بالا به شما نمایش میدهد و به راحتی میتوانید مدیریت کنید .

نکته : میتوانید در بخش Connections اتصال های خود را وارد نمائید و هر لحظه بتوانید بدون درج اطلاعات مجدد به دیتابیس مورد نظر دسترسی داشته باشید .موضوعات :
افزونه وردپرس

درباره نویسنده

فرشته ظریف

فرشته ظریف هستم متولد 1377 به از فیلم های تخیلی خوشم میاد و دلم می خواد در زمان پیشرفت بشر باز هم باشم همیشه می تونید به من ایمیل بزنید

فرشته ظریف 183 نوشته در فایل پیک دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.