no-img
فایل پیک

استفاده از خلاصه متن یا متن کامل در وردپرس - فایل پیک


فایل پیک
اطلاعیه

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

استفاده از خلاصه متن یا متن کامل در وردپرس
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
بازدید: 548
5 ژانویه 2019

استفاده از خلاصه متن یا متن کامل در وردپرس


یکی از مواردی که باعث جذابیت بیشتر و بهینه سازی وب سایت وردپرسی شما می گردد، منظم و مرتب بودن محتوای آن در کنار مطالب کامل و گویا می باشد. استفاده از خلاصه مطالب در صفحات آرشیو تاثیر زیادی در سرعت لود بهینه وب سایت شما خواهد داشت. اما مزایایخلاصه متن به جای متن کامل آن  در صفحات آرشیو چیست و چه کمکی می تواند به میزان بازدید های سایت شما داشته باشد؟

در نظر داشته باشید که فقط خلاصه متن یا متن کامل نمی تواند سایت شما را به یک سایت بهینه تبدیل کند! بلکه استفاده از خلاصه مقاله در بخش آرشیو یکی از گزینه هایی می باشد که جهت افزایش سرعت و استفاده از مزایای آنها ضروری می باشد.

مزایای استفاده از خلاصه متن به جای متن کامل در وردپرس

هنگامی که از خلاصه متن در وردپرس استفاده می کنید، مزایای بسیاری از جمله مرتب و منظم بودن را خواهید داشت. در کنار نظم و زیبایی که باعث می گردد خواننده سایت شما به راحتی مطالب مدنظر را جستجو کند، مزایای دیگری نیز خلاصه مطلب دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

لود سریعتر

طبق بررسی های انجام شده و با یک محاسبه سر انگشتی متوجه خواهیم شد که لود وب سایت در بخش آرشیو ارتباط مستقیمی به میزان کلمات مندرج در آرشیو، تصاویر استفاده شده و … دارد. به عنوان مثال یک مقاله که حاوی 500 کلمه می باشد و 5 تصویر، در صورتی که مشابه این مقاله 10 نمونه دیگر نیز در بخش آرشیو وجود داشته باشد، هنگام خلاصه نمودن آنها حداقل 5 برابر حجم سایت خود در قسمت آرشیو را کاهش داده اید. بدین ترتیب زمان لود آن بسیار کاهش خواهد یافت.

جلوگیری از محتوای تکراری

هنگام استفاده از متن های خلاصه به جای متن کامل، شما اشراف بیشتری در قسمت آرشیو سایت وردپرسی خود دارید و به راحتی میتوانید مطالب تکراری آرشیو شده را پیدا و آنها را یا ادغام و یا حذف کنید. همچنین هنگام نمایش خلاصه مقاله موتورهای جستجو نیز از ایندکس گذاری تکراری اجتناب خواهند کرد. در نظر داشته باشید در صورتی که شما از متن کامل در صفحات آرشیو مطالب خود استفاده میکنید به جهت جلوگیری از مارک شدن تکراری مطالب در موتورهای جستجو حتما از پلاگین های مناسب سئو همانند Yoast Seo استفاده کنید. همچنین تمام صفحات آرشیو را Noindex تنظیم کنید تا مطمئن باشید که صفحات شما بصورت تکراری ایندکس نخواهند شد.

افزایش بازدید و کاهش میزان Bounce

قبلا در مورد کاهش چشمگیر میزان زمان لود سایتهای وردپرسی با استفاده از خلاصه مطالب بخش آرشیو صحبت کرده بودیم. همچنین میزان علاقه کاربران به لود یک وب سایت بصورت سریع و در کنار آن رسیدن به مطلب و مطالعه سریع آن نیز تاثیر بسیاری در جلوگیری از بستن وب سایت دارد. کاربرانی که وارد سایت شما می گردند در صورتی که بصورت سریع به خواسته خود نرسیده باشند و یا جهت یافتن مطلب مورد نظر نیاز باشد که مطالب زیادی را مطالعه کنند به احتمال زیاد از خیر خواندن مطالب و وب سایت شما خواهند گذشت. پس درصورتی که تمایل دارید بازدید خود را افزایش دهید و میزان Bonce rate را کاهش دهید، لازم هست که تمامی صفحات آرشیو خود را بصورت خلاصه تنظیم و منتشر کنید.

معایب استفاده خلاصه متن در وردپرس

اشتباه در طول کلمات

در صورتی که شما از کد the_excerpt(); در قالب خود استفاده نموده اید در قالب آرشیو شما بصورت پیش فرض تعداد کلماتی که برای مطالب خلاصه در نظر گرفته می شود به 55 کلمه ثابت تنظیم خواهد شد. استفاده از این تعداد کلمات در برخی از مقالات بسیار کم خواهد بود و معمولا شما نمی توانید خلاصه مطلب مفیدی را جهت کاربر ارائه دهید. البته شما می توانید در صفحات سایت خود بصورت شخصی سازی شده این طول کلمات را تعیین کنید ولی به دلیل اینکه بسیاری از کاربران و مدیران وب سایت ها زمان زیادی برای تنظیمات قسمت به قسمت مطالب خود ندارد در برخی موارد استفاده از گزینه های اضافه زیاد مناسب نخواهد بود.

ادامه مطلب!

بسیاری از کاربران وب سایت ها هنگامی که وارد سایت مد نظر می گردند، مایلند که در همان صفحه کل مطلب سایت مدنظر خود را مطالعه کنند. بنابراین علاقه ای ندارند که جهت مطالعه کامل صفحه شما از گزینه ادامه مطلب استفاده کنند!

نتیجه گیری

در صورتی که مطالب سایت شما بسیار زیاد نیست و میزان تصاویری که استفاده می کنید نیز کم باشد، شما میتوانید از خلاصه مطلب چشم پوشی کنید. چرا که مقالات کوتاه با تعداد کلمات و تصاویر کم تاثیر زیادی در سرعت لود و یا Bounce Rate نخواهد داشت. البته فراموش نکنید که بهتر هست از پلاگین های مناسب سئو سایت خود را بررسی و لینک های بخش آرشیو را Noindex تنظیم کنید.

ولی در صورتی که تعداد کلمات سایت شما معمولا بیشتر از 500 کلمه می باشد و تعداد تصاویر استفاده شده در صفحات نیز کم نمی باشد، پیشنهاد می گردد که حتما و 100درصد از گزینه خلاصه مطلب در صفحات آرشیو سایت وردپرس خود استفاده کنید.موضوعات :
مقالات کاربردی

درباره نویسنده

فرشته ظریف

فرشته ظریف هستم متولد 1377 به از فیلم های تخیلی خوشم میاد و دلم می خواد در زمان پیشرفت بشر باز هم باشم همیشه می تونید به من ایمیل بزنید

فرشته ظریف 183 نوشته در فایل پیک دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.